Rozpoczął się montaż masztów pod kolejne elektroniczne tablice informacyjne.

Do 24 elektronicznych tablic informacyjnych już stojących przy kieleckich przystankach autobusowych dołączy kolejnych 36. W niektórych przypadkach maszty, na których pojawią się tablice, stawiane są od kilku do kilkudziesięciu metrów od przystanków. To celowy zabieg, ponieważ już jesienią rozpocznie się przebudowa przystanków.


Zarząd Transportu Miejskiego, by ułatwić pasażerom  korzystanie z komunikacji rozbudowuje System Informacji Pasażerskiej. W sumie w lokalizacjach, z których najczęściej korzystają mieszkańcy stanie 60 tablic.
System Informacji Pasażerskiej obejmuje nie tylko elektroniczne tablice informacyjne, kielczanie mogą również za pośrednictwem aplikacji mobilnej myBus online, wirtualną tablicę dla każdego przystanku w mieście wyświetlić w swoich telefonach. Aplikację pobrać można na stronie www.ztm.kielce.pl
Równocześnie w mieście prowadzony jest projekt dotyczący modernizacji 80 przystanków. Zainstalowane zostaną nowe wiaty. Wybudowane będą nowe, przystosowane dla wózków perony, z wyprofilowanymi do podjazdu autobusów krawężnikami oraz płytkami dla słabowidzących. Kilkanaście przystanków zostanie przesuniętych względem obecnej lokalizacji, stąd montaż masztów już w docelowych miejscach zawieszenia tablic. W większości przypadków przesunięcie przystanków to kwestia zaledwie kilku metrów. Zauważalne dla kielczan zmiany obejmą jedynie kilka lokalizacji. Największa z nich dotyczy przystanku przy al. IX Wieków Kielc, przy kościele św. Wojciecha. Przystanek zostanie przesunięty o 50 metrów. Prace związane z modernizacją przystanków prowadzi Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.
Tak duża rozbudowa Systemu Informacji Pasażerskiej możliwa jest dzięki pozyskanym przez Miasto Kielce pieniądzom unijnym (projekt „Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym” z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej). Projekt warty ponad 300 milionów złotych prowadzony jest od 2009 roku. W tym czasie do użytku kielczan oddanych zostało już 40 nowych autobusów, 24 elektroniczne tablice informacyjne, 20 biletomatów oraz rozbudowana została infrastruktura drogowa i powstały dwa mini dworce na: osiedlach Ślichowice oraz Świętokrzyskim.

Fundusze Europejskie

banner fundusze

Rozkłady mobilne

Jak dojade

 white2.png

Bilety z moBILET w Kielcach

moBILET RGB Registered

Bilety z mPay w Kielcach

logo mpay

Bilety ze SkyCash w Kielcach

SkyCash

ePUAP

epuap

Dworzec autobusowy

dworzec

Kielecka karta miejska

Telefon zaufania w sprawach rodzinnych

telefon195 13

Czynny całodobowo (bezpłatny z telefonu stacjonarnego)

Online

Odwiedza nas 319 gości oraz 0 użytkowników.