Wszystkich niezależnie od wieku oraz tego czy posiadają samochód czy nie, zapraszamy do przyłączenia się do Światowego Dnia bez Samochodu, organizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji w środę 22 września 2021 roku dla wszystkich przejazdy komunikacją miejską w Kielcach będą DARMOWE!

Od poniedziałku 20 września 2021 roku do odwołania w związku z prowadzonymi pracami drogowymi zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusu podmiejskiej linii 31 oraz T, kursujących na terenie gminy Chęciny.

Informujemy, że od soboty 9 października 2021 roku zgodnie z przeprowadzonymi konsultacjami publicznymi zamierzamy wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach.

Przypominamy, że z uwagi na sytuację związaną z pandemią COVID-19 część zmian III etapu remarszrutyzacji została przesunięta w czasie na II połowę 2021 roku. Wpływ na to miały obostrzenia związane z COVID-19 oraz ograniczenia jakie zostały wprowadzone w transporcie zbiorowym (limit pasażerów w autobusach, zmniejszona częstotliwość kursowania, czasowe zawieszenie kursowania autobusów niektórych linii).

Szanowni Państwo,

System transportowy stanowi podstawę funkcjonowania i rozwoju regionu, umożliwiając sprawne przemieszczanie się zarówno jego mieszkańców, jak i osób przyjezdnych pomiędzy źródłami i celami podróży. Organizacja zbiorowego transportu publicznego w regionie stanowi ogromne wyzwanie a głównym celem realizowanych działań jest zapewnienie wszystkim mieszkańcom oczekiwanego poziomu dostępności komunikacyjnej, niezależnie od statusu materialnego i miejsca zamieszkania.

Z przymrużeniem oka o znanym w całym kraju powiedzeniu: „Wieje jak na dworcu w Kielcach”? - to inspiracja do organizacji w stolicy regionu świętokrzyskiego Festiwalu Wiatru. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 18-26 września.

- Podczas tych dni będzie sporo atrakcji, konkursów, zawody sportowe czy pokazy mody. Będą dwa konkursy: jeden ogólnopolski, drugi dla najmłodszych, związane m.in. z  recyclingiem oraz wykorzystaniem naturalnej siły, jaką jest wiatr. Festiwal będzie formą integracji mieszkańców a także dobrą promocją miasta - zapowiada prezydent Kielc, Bogdan Wenta zapraszając wszystkich do udziału.

Informujemy, że w środę 8 września 2021 roku w godzinach 16:30 do 19:00 nastąpi czasowa zmiana trasy przejazdu autobusów podmiejskiej linii 27 i 29. W związku z układaniem warstwy bitumicznej na drodze krajowej numer 73 i zamknięciem wjazdu w ulicę Żeromskiego w Bilczy, autobusy w/w linii zostaną skierowane objazdem przez ulicę Szafirową.

Informujemy, że od soboty 4 września br. zostanie wprowadzona na wniosek pasażerów zmiana godzin kursowania autobusów linii 8. Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy.

Rozkład jazdy

 Linie bezpłatne:

Linie nocne:

 

legenda

Linia zawieszona

Fundusze Europejskie

banner fundusze

Rozkłady mobilne

Jak dojade

 white2.png

Bilety z moBILET w Kielcach

moBILET RGB Registered

Bilety z mPay w Kielcach

logo mpay

Bilety ze SkyCash w Kielcach

SkyCash

ePUAP

epuap

Dworzec autobusowy

dworzec

Kielecka karta miejska

Telefon zaufania w sprawach rodzinnych

telefon195 13

Czynny całodobowo (bezpłatny z telefonu stacjonarnego)

Online

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.