Od czwartku 1 lutego w autobusach hybrydowych na liniach 34, 46, 50, 51 i 54 będzie obowiązywać otwieranie drzwi przy użyciu tzw. „ciepłego guzika”.

Takie rozwiązanie zapobiega niepotrzebnemu wychładzaniu (lub nagrzewaniu) wnętrza pojazdu w czasie postoju na przystanku. Pasażerowie otwierają drzwi samodzielnie, przy użyciu przycisku umieszczonego na zewnątrz pojazdu tuż przy drzwiach. Takie guziki (z napisem DRZWI) znajdują się także we wnętrzu pojazdu - umieszczone są na pionowych poręczach w pobliżu drzwi. Wszystkie autobusy wyposażone w tzw. „ciepły guzik”, będą miały na drzwiach oraz na zewnątrz pojazdów odpowiednie naklejki.

Naklejki ciepły guzik - poziom.jpg

W autobusach, które nie posiadają tego typu instalacji – drzwi, w dalszym ciągu otwierają kierowcy pojazdów.
Aktywacja możliwości użycia „ciepłego guzika” następuje dopiero po zatrzymaniu pojazdu na przystanku, aby uniknąć niepożądanego otwarcia drzwi podczas jazdy lub w miejscach niedozwolonych.
W początkowej fazie wdrażania nowego systemu otwierania pojazdów komunikacji miejskiej prosimy pasażerów o cierpliwość i wyrozumiałość, a osoby sprawnie korzystające z tego rozwiązania prosimy o pomoc dla tych, którzy mogą mieć problem z użytkowaniem nowinki technicznej.

Autobusy hybrydowe w których funkcjonuje ciepły guzik zostały zakupione przez Gminę Kielce w ramach projektu „Rozwój infrastruktury transportu publicznego w Kielcach” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Ogólne zasady funkcjonowania tego rozwiązania można zobaczyć TUTAJ

POPW RP HERB UE

Rozkład jazdy

legenda

Kursuje w dni robocze jak w soboty

Nie kursuje w soboty

Nie kursuje w soboty i niedziele

Nie kursuje w niedziele

Linia zawieszona

Fundusze Europejskie

banner fundusze

Rozkłady mobilne

Jak dojade

 white2.png

Bilety z moBILET w Kielcach

moBILET RGB Registered

Bilety z mPay w Kielcach

logo mpay

Bilety ze SkyCash w Kielcach

SkyCash

ePUAP

epuap

Dworzec autobusowy

dworzec

Kielecka karta miejska

Telefon zaufania w sprawach rodzinnych

telefon195 13

Czynny całodobowo (bezpłatny z telefonu stacjonarnego)

Online

Odwiedza nas 382 gości oraz 0 użytkowników.