Informujemy, że od 1 marca br. podniesione zostaną opłaty za korzystanie z komunikacji miejskiej w Kielcach. Razem z podwyżką wprowadzone zostaną inne zmiany m.in. podział terenu na którym funkcjonuje komunikacja na dwie strefy komunikacyjne tj. miejską oraz aglomeracyjną, bilet jednorazowy będzie miał również zastosowanie biletu 40-minutowego, bilet dobowy będzie ważny również jako weekendowy od piątkowego wieczoru do północy w niedzielę, a dla uczniów i studentów zostanie wprowadzony bilet semestralny.

 Poniżej wyjaśniamy na czym będą polegały zmiany:

Podział na STREFĘ MIEJSKĄ oraz AGLOMERACYJNĄ

STREFA MIEJSKA – oznaczona jako STREFA 1 i obejmująca zasięgiem granice administracyjne miasta Kielce. Zakup przez pasażera biletu dla STREFY 1 upoważnia go wyłącznie do podróżowania autobusami wszystkich linii wykonującymi kursy w granicach administracyjnych miasta Kielce.

STREFA AGLOMAERACYJNA – oznaczona jako STREFA 1+2 i obejmująca zasięgiem całość sieci komunikacyjnej tj. miasto Kielce czyli STREFĘ 1 oraz gminy, które zawarły z gminą Kielce porozumienia o utworzeniu wspólnej komunikacji miejskiej tj. Chęciny, Daleszyce, Górno, Łączna, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka oraz Zagnańsk.

 

NOWE ceny biletów w podziale na STREFY KOMUNIKACYJNE

 

Bilety JEDNORAZOWE / 40-MINUTOWE, JEDNOGODZINNE I DOBOWE

* BILET JEDNORAZOWY który jedocześnie będzie biletem 40-MINUTOWYM - upoważnia do odbycia jednego przejazdu, jednym autobusem na całej długości linii komunikacyjnej w obrębie strefy, na którą został zakupiony lub w przypadku gdy pasażer będzie się przesiadać (dowolna liczba przesiadek) to ten sam bilet będzie obowiązywał przez 40 minut od momentu skasowania go w pierwszym pojeździe, w którym rozpoczęta została podróż w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

Przykład 1 – podróż tylko w obrębie strefy miejskiej:

Pasażer rozpoczyna o godzinie 12.20 podróż autobusem linii 46 z przystanku os. Ślichowice i podróżuje do końca linii tj. do przystanku Os. Świętokrzyskie. Jego podróż odbywa się tylko w granicach miasta. W takim przypadku opłata za przejazd wyniesie 3 zł 40 gr (bilet ulgowy 1 zł 70 gr) i należy skasować BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1. Czas trwania podróży nie ma tutaj znaczenia.

Jeżeli ten sam pasażer podczas podróży zdecyduje się przesiąść do innego autobusu i np. na przystanku Grunwaldzka/Jagiellońska przesiądzie się do autobusu np. linii 13 to już skasowany przez niego BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1 jest ważny przez 40 minut od daty i godziny pierwszego skasowania tj. do godziny 13.00. Pasażer w tym czasie może się wielokrotnie przesiadać do innych autobusów w obrębie strefy na którą został zakupiony bilet.

Przykład 2 – podróż z przekroczeniem granicy strefy komunikacyjnej:

Pasażer rozpoczyna o godzinie 15.30 podróż autobusem linii 45 z przystanku Żytnia i podróżuje do przystanku Bilcza szkoła. Jego podróż odbywa się z przekroczeniem strefy komunikacyjnej. W takim przypadku opłata za przejazd wyniesie 3 zł 60 gr (bilet ulgowy 1 zł 80 groszy) i należy skasować BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2. Czas trwania podróży nie ma tutaj znaczenia.

Jeżeli ten sam pasażer podczas podróży zdecyduje się przesiąść do innego autobusu to już skasowany przez niego BILET JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2 jest ważny przez 40 minut od daty i godziny pierwszego skasowania tj. do godziny 16.10. Pasażer w tym czasie może się wielokrotnie przesiadać do innych autobusów w obrębie strefy na którą został zakupiony bilet.

Uwaga! Pasażerowie podróżujący wyłącznie w strefie AGLOMERACYJNEJ płacą za przejazd 3 zł 60 gr (bilet ulgowy 1 zł 80 gr) i kasują bilet w zależności od zaplanowanej podróży JEDNORAZOWY / 40-MINUTOWY / STREFA 1+2 lub JEDNOGODZINNY / STREFA 1+2 lub DOBOWY / STREFA 1+2.

 

BILET JEDNOGODZINNY – upoważnia do przejazdu z możliwością przesiadania się na inne autobusy przez 60 minut od daty i godziny pierwszego skasowania w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

** BILET DOBOWY - upoważnia do odbycia wielu przejazdów w okresie 24 godzin od daty i godziny pierwszego skasowania w obrębie strefy, na którą został zakupiony.

Ten sam bilet w przypadku jego skasowania w godzinach od 20:00 w piątek do godz. 24:00 w sobotę upoważnia do jazdy w okresie od daty i godziny jego skasowania do godz. 24:00 w najbliższą niedzielę.

BILET ELEKTRONICZNY

 

BILET ELEKTRONICZNY - upoważnia do przejazdów na wszystkich liniach komunikacyjnych we wszystkich strefach z tym, że opłata pobierana jest elektronicznie, a jej wysokość zależy od ilości przejechanych przystanków komunikacyjnych.

Uwaga! Bilet elektroniczny nie ma podziału na strefy!

BILET OKRESOWY – STREFA 1+2 AGLOMERACYJNA

BILET IMIENNY SEMESTRALNY DLA UCZNIA LUB STUDENTA

 

bilety semestralne.jpg

 

Rozkład jazdy

legenda

Kursuje

Nie kursuje w soboty

Nie kursuje w soboty i niedziele

Nie kursuje w niedziele

Linia zawieszona

Fundusze Europejskie

banner fundusze

Rozkłady mobilne

Jak dojade

 white2.png

Bilety z moBILET w Kielcach

moBILET RGB Registered

Bilety z mPay w Kielcach

logo mpay

Bilety ze SkyCash w Kielcach

SkyCash

ePUAP

epuap

Dworzec autobusowy

dworzec

Kielecka karta miejska

Telefon zaufania w sprawach rodzinnych

telefon195 13

Czynny całodobowo (bezpłatny z telefonu stacjonarnego)

Online

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.