Kontrolerzy biletów wraz ze strażnikami miejskimi w autobusach komunikacji miejskiej w Kielcach przypominają pasażerom o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Osoby, które nie mają maseczek otrzymują je od strażników miejskich w ramach pouczenia.

- Nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa to coraz większy problem. Pasażerowie dzwonią do nas i przysyłają maile, w których informują, że boją się podróżować autobusami ponieważ nie wszyscy w pojazdach mają zasłonięte usta i nos. Często też dochodzi do awantur między samymi pasażerami, którzy nawzajem zwracają sobie uwagę o przestrzeganiu obowiązku – mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Na drzwiach każdego autobusu znajduje się informacja o nakazanie zasłaniania nosa i ust. W pojazdach emitowane są komunikaty głosowe przypominające o obowiązku, z kolei na 90-ciu tablicach elektronicznych zlokalizowanych na przystankach wyświetlany jest komunikat o maseczkach. Rozpoczęta dziś w poniedziałek 29 czerwca 2020 roku w spólna akcja ma zmotywować pasażerów do obowiązkowego zasłaniania nosa i ust. Na razie pasażerowie otrzymują upomnienia.Maseczki linia 107-2.jpg

Rozkład jazdy

legenda

Kursuje w dni robocze jak w soboty

Nie kursuje w soboty

Nie kursuje w soboty i niedziele

Nie kursuje w niedziele

Linia zawieszona

Fundusze Europejskie

banner fundusze

Rozkłady mobilne

Jak dojade

 white2.png

Bilety z moBILET w Kielcach

moBILET RGB Registered

Bilety z mPay w Kielcach

logo mpay

Bilety ze SkyCash w Kielcach

SkyCash

ePUAP

epuap

Dworzec autobusowy

dworzec

Kielecka karta miejska

Telefon zaufania w sprawach rodzinnych

telefon195 13

Czynny całodobowo (bezpłatny z telefonu stacjonarnego)

Online

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.