Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w związku z wprowadzonym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz znaczącym zmniejszeniem się liczby pasażerów do odwołania zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach.

Stan na poniedziałek 25 stycznia 2021 roku:

  • do odwołania nie kursują autobusy linii 0Z0WN255104
  • autobusy linii 53 105 nie kursują w soboty i niedziele
  • autobusy linii 23nie kursują w soboty

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku 25 stycznia 2021 roku zostało przywrócone kursowanie autobusów linii 108.

 JAK PRACUJĄ PUNKTY OBSŁUGI PASAŻERA

  • Punkt Obsługi Pasażera przy ulicy Głowackiego 4 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 - 15:00
  • Punkt Informacyjny przy ulicy Żytniej jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00 - 20:30 w soboty od 08:00 - 15:30
  • Punkt Sprzedaży Biletów przy ulicy Czarnowskiej 12 (Dworzec Autobusowy - przed wejściem do tunelu „A”) jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 20:30 w soboty od 08:00 - 15:30
  • Punkty Sprzedaży Biletów na minidworcach Ślichowice i Świętokrzyskie do odwołania nieczynne.

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem określającym warunki obsługi podróżnych(…) jeżeli z przyczyn niezależnych od pasażera nie może on korzystać z elektronicznego imiennego biletu okresowego przez okres co najmniej 7 dni to może otrzymać zwrot części uiszczonej za bilet ceny (proporcjonalnie do okresu jaki pozostał do wykorzystania).

Wniosek oraz zasady zwrotu biletu można zobaczyć tutaj

 

BRAK SPRZEDAŻY BILETÓW PRZEZ KIEROWCÓW

Wstrzymana została sprzedaż biletów przez kierowców w autobusach komunikacji miejskiej. Ponadto, wydzielona została specjalna strefa w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz siedzeń. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie będzie informować specjalne oznakowanie – strefa została oklejona taśmą wraz z kartką informującą.

Strefa autobus2

Zakup biletów możliwy jest również za pośrednictwem aplikacji mobilnych na telefony komórkowe (moBILETmPaySkyCash) oraz w biletomatach znajdujących się w pojazdach lub na wybranych przystankach. W przypadku biletów okresowych zalecamy ich zakup za pośrednictwem internetu lub w automacie na przystanku.

W AUTOBUSACH NIE DZIAŁA „CIEPŁY GUZIK”

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 do odwołania w autobusach wyłączone zostały przyciski tzw. ciepłe guziki. Drzwi są otwierane wyłącznie przez kierowców, bez konieczności użycia przez pasażerów przycisków wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.

LIMIT PASAŻERÓW W AUTOBUSIE

Według nowych wytycznych od 17 października 2020 roku (czerwona strefa), w środkach komunikacji publicznej może się znajdować jednocześnie tyle osób, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących oraz stojących – przy założeniu, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń wydanych przez Ministra Zdrowia. W przypadku braku miejsca należy skorzystać z kolejnego kursu.

Ważne! Informujemy również, że pracownicy ZTM stale monitorują napełnienia w pojazdach. Jeżeli będzie taka konieczność na linie w godzinach największego szczytu będą wysyłane dodatkowe autobusy. Może być więc taka sytuacja, że o tej samej godzinie kursy będą wykonywane dwoma pojazdami.

 

Rozkład jazdy

legenda

Kursuje

Nie kursuje w soboty

Nie kursuje w soboty i niedziele

Nie kursuje w niedziele

Linia zawieszona

Fundusze Europejskie

banner fundusze

Rozkłady mobilne

Jak dojade

 white2.png

Bilety z moBILET w Kielcach

moBILET RGB Registered

Bilety z mPay w Kielcach

logo mpay

Bilety ze SkyCash w Kielcach

SkyCash

ePUAP

epuap

Dworzec autobusowy

dworzec

Kielecka karta miejska

Telefon zaufania w sprawach rodzinnych

telefon195 13

Czynny całodobowo (bezpłatny z telefonu stacjonarnego)

Online

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.