Już w najbliższą sobotę 14 maja o godzinie 11:00 odbędzie się wydarzenie pn. "IDZIEmy W ZIELONE". To przedpołudniowe spotkanie, na którym mozna dowiedzieć o zielonych projektach, które zmienią wygląd i funkcjonowanie 4 miejsc w centrum naszego miasta: zazielenienie Rynku, rewitalizacją skweru im. Ireny Sendlerowej, rewitalizacją ulicy Bodzentyńskiej oraz zagospodarowanie pasa zieleni w okolicy dawnej synagogi. Spotkanie zostanie poprzedzone briefingiem prasowym dla mediów.

Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się więcej m.in. o roślinach, które ozdobią nasze przestrzenie. Opowiemy jakie najlepiej radzą sobie w mieście i jak o nie zadbać. Jak i kiedy sadzić inne rośliny, aby cieszyły nas swoim pięknem. Podczas mini warsztatów młodsi uczestnicy będą się mogli przekonać, jak drzewa chronią nas przed promieniowaniem słonecznym, a także wykonać specjalne pojemniki-doniczki do obserwacji kiełkujących roślin.

Uczestników zaprosimy również do wspólnego oznaczania jednego z miejsc, które już całkiem niedługo zmieni swoje oblicze.

Partnerami spotkania są: Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny, Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.

 Link do wydarzenia na FB - https://fb.me/e/1rQBZ04zk

idziemy w zielone plakat

 

Rozkład jazdy

 Linie bezpłatne:

Linie nocne:

 

legenda

  jak w sobotę

Nie kursuje 

Nie kursuje

Nie kursuje w soboty

Linia zawieszona

Fundusze Europejskie

banner fundusze

Bilety zBiletem w Kielcach

logo2

Rozkłady mobilne

Jak dojade

 white2.png

Bilety z moBILET w Kielcach

moBILET RGB Registered

Bilety z mPay w Kielcach

logo mpay

Bilety ze SkyCash w Kielcach

SkyCash

ePUAP

epuap

Dworzec autobusowy

dworzec

Kielecka karta miejska

Biuletyn Informacji Publicznej

logo5 h

Telefon zaufania w sprawach rodzinnych

telefon195 13

Czynny całodobowo (bezpłatny z telefonu stacjonarnego)

Online

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.