Informujemy, że 22 lipca (czwartek) br. w godzinach około 7:3017:00 w Bilczy zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie drogi krajowej numer 73 z ulicą Żeromskiego. Autobusy linii 27 i 29 na czas prac drogowych zostaną skierowane na objazd przez ulice Marmurową i Granitową.

 

Informujemy, że  w związku z planowanymi pracami drogowymi w dniu 9 lipca 2021 r. autobusy linii nr 2 wybranymi kursami nie będą dojeżdżały do miejscowości Suków Babie. Kursy o godzinie 10:27 i 13:45 z Kielc oraz o godzinie 11:12 i 14:43 z Sukowa Babie będą wykonane na czasowo zmienionej trasie przejazdu tj. od ul. Sukowskiej przez ulicę Granice, Kielecką do pętli autobusowej przy ul. Sukowskiej. Powrót nastąpi w odwrotnym kierunku.

Informujemy, że od środy 29 lipca 2020 roku w związku z planowanym wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ulicy Sieje (w rejonie skrzyżowania z ulicą Witosa) do odwołania zostanie wprowadzona zmiana trasy przejazdu autobusów komunikacji miejskiej:

Informujemy, że od poniedziałku 27 lipca 2020 roku do 10 sierpnia 2020 roku prowadzona będzie modernizacja sieci ciepłowniczej w rejonie ulicy Warszawskiej 151 w Kielcach. W związku z powyższym mogą występować utrudnienia w ruchu autobusów spowodowane zmianą organizacji jazdy, natomiast przystanek Warszawska os. Uroczysko (kierunek do centrum, linie: 5, 7, 35, 46, 103, 105, 113, F) zostanie tymczasowo przeniesiony około 100 metrów dalej (w kierunku skrzyżowania z ulicą Turystyczną).

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że od niedzieli 26 lipca 2020 roku zostanie uruchomiona linia T z Kielc do Parku Etnograficznego w Tokarni. Autobusy będą kursowały we wszystkie niedziele. Jednocześnie linia będzie kursować zmienioną trasą z wjazdem w obie strony do Chęcin.

Informujemy, że w sobotę 18 lipca 2020 roku w godzinach 10:45 – 11:15 oraz 13:30 – 14:00 wystąpią utrudnienia w kursowaniu przez ścisłe centrum Kielc autobusów linii 0Z, 0W i 103. Powodem będą odbywające się w Bazylice Katedralnej przy Placu Najświętszej Marii Panny uroczystości udzielenia sakry biskupiej.

Informujemy, że w związku robotami drogowymi związanymi z odtworzeniem nawierzchni asfaltowej w miejscowości Mąchocice Scholasteria w czwartek 9 lipca i piątek 10 lipca nastąpi zmiana trasy autobusu linii nr 10. Będą one kursować do pętli w Ciekotach, bez przejazdu przez Mąchocice Scholasterię, Mąchocice Zagórne i Brzezinki. Przepraszamy za utrudnienia.

AKTUALIZACJA 10 lipca 2020 roku

 W związku z przedłużeniem prac drogowych związanych z odtworzeniem nawierzchni asfaltowej w miejscowości Mąchocice Scholasteria, autobusy linii 10 również w poniedziałek 13 lipca br. będą kursować do pętli w Ciekotach bez przejazdu przez Mąchocice Scholasterię, Mąchocice Zagórne i Brzezinki.

LIMIT PASAŻERÓW W AUTOBUSIE

Od niedzieli 6 czerwca 2021 roku w pojeździe komunikacji miejskiej może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów ile wynosi 75% wszystkich miejsc siedzących i stojących, do limitu miejsc nie wlicza sie osób zaszczepionych.

Informujemy, że od soboty 4 lipca 2020 roku zostanie przywrócone kursowanie bezpłatnych autobusów linii 0W i 0Z. Jednocześnie obie linie będą kursowały według nowych rozkładów jazdy.

 

Informujemy, że w związku z odbywającym się na Kadzielni Ogólnopolskim Festiwalem Twórczości Chrześcijańskiej „ALLELUJA, czyli HAPPY DAY” w dniu 28.07.2019r., zostaną uruchomione linie specjalne S1, S2 umożliwiające powrót po zakończeniu imprezy.

Zarząd Transportu Miejskiego oświadcza, że nie ma nic wspólnego z działalnością Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej, zarówno profilu pod tą nazwą na portalu społecznościowym Facebook jak i stroną www.komunikacja-kielce.pl.

Od 28 lipca (niedziela) przystanek przy ulicy Szybowcowej przy kościele zostanie przeniesiony o 200 metrów w kierunku ulicy Warszawskiej. Zmiana ta jest spowodowana pracami drogowymi, będzie obowiązywała do odwołania. W imieniu wykonawcy robót budowlanych za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w związku z zakończeniem remontu skrzyżowania ulic Warszawskiej z Jesionową i Świętokrzyską autobusy linii 7, 13, 36, 102 oraz 110 od 25 lipca  (czwartek) wracają  na swoje pierwotne trasy przez Jesionową i Świętokrzyską.

Informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami drogowymi w kilku miejscach na terenie Kielc nastąpiły zmiany w lokalizacji przystanków:

W środę 17 lipca, na terenie budowy Centrum Komunikacyjnego odbył się briefing prasowy z udziałem Prezydenta Kielc Bogdana Wenty, Zastępcy Prezydenta Arkadiusza Kubca, dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego Tomasza Szymkiewicza oraz kierownika kontraktu Grzegorza Tomporowskiego.

Informujemy, że od 17 lipca 2019, w związku z budową kanalizacji sanitarnej na ulicy Poleskiej zmieniona tam zostanie organizacja ruchu.

INFORMACJA

W świetle pojawiających się m.in. w mediach i podczas Sesji Rady Miasta informacji rozpowszechnianych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach, a dotyczących zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego informuje:

Uwaga pasażerowie! W związku z remontem skrzyżowania ulic Warszawskiej z Jesionową i Świętokrzyską autobusy linii 7, 13, 36, 102 oraz 110 nie będą kursowały przez to skrzyżowanie i od 9 lipca do odwołania (około 30 dni) pojadą częściowo zmienionymi trasami:

W związku z Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków, który odbędzie się w Kielcach w czwartek 4 lipca wystąpią chwilowe zakłócenia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej kursujących ulicami Paderewskiego, aleją IX Wieków Kielc, Sandomierską oraz przez ścisłe centrum miasta ulicami Mojżesza Pelca, Leśną, Kapitulną i Jana Pawła II.

Informujemy, że uczniowie z Kielc w wakacje za darmo korzystają z komunikacji miejskiej. Bezpłatne przejazdy od 2 lipca do 31 sierpnia 2019 roku przysługują dzieciom w wieku od 4 do 7 lat oraz uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zamieszkałym na terenie Kielc.

Uwaga pasażerowie! Informujemy, że od poniedziałku 8 lipca br. na wakacje zawieszone zostaje kursowanie linii 55 obsługującej połączenie do Kampusu UJK.

Informujemy, że związku z planowanymi pracami drogowymi oraz zamknięciem dla ruchu ul. Skrzetlewskiej dniu 12.08.2018r. (Niedziela) autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały na częściowo zmienionych trasach:

Informujemy, że w związku z kolejnym etapem prac drogowych w rejonie ulic Wapiennikowej, Husarskiej i Ściegiennego  od dnia 31.07.2018r. wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  • Przywrócone zostanie kursowanie autobusów  linii nr 2, 27, 29, 30 i 40 przezul. Ściegiennego. W związku z całkowitym zamknięciem ulicy Husarskiej wybrane kursy linii nr 2 będą wykonywane przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów i ul. Krakowską.
  • Autobusy linii nr 34 i 54 - będą kursowały w dwóch kierunkach przez ul. Ściegiennego i ul. Wapiennikową , do nowej pętli autobusowej zlokalizowanej przy ul. Pileckiego.
  • Autobusy linii nr 113 - będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Wapiennikowej przez ul. Ściegiennego, ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Szczepaniaka, do ul. Kusocińskiego.

Z przyczyn od nas niezaleznych (awaria u dostawcy internetu)  kasa biletowa na minidworcu na oś. Świętokrzyskim może mieć problemy ze sprzedażą biletów.

Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w związku z zakończeniem prac drogowych na ul. Wojska Polskiego od dnia 21.07.2018r. przywraca się kursowanie linii nr 34 do pętli manewrowej na Bukówce.

Obowiązują wszystkie nowe przystanki na ul. Wrzosowej i Wojska Polskiego.

Informujemy, że od dnia 09.07.2018r. do końca września zawieszone zostanie kursowanie linii nr 55.

Informujemy, że w związku z kolejnym etapem prac drogowych na ul. Łopuszniańskiej od dnia 5 lipca 2018r. (czwartek) do odwołania autobusy komunikacji miejskiej linii nr 28 będą wykonywały kursy bez przejazdu przez miejscowość Janów.

Informujemy, że została podpisana umowa z firmą City-nav sp. z o.o. będącą właścicielem serwisu „Jak Dojadę”. Kilkumiesięczne prace przygotowawcze polegające na dostosowaniu wymagań technicznych do potrzeb serwisu, zaowocowały zawarciem umowy. Jakdojade.pl - to nowoczesna wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej, ułatwiająca podróżowanie po mieście. Usługa umożliwia dostęp do informacji pasażerskiej prezentowanej w użyteczny i przyjazny sposób. Uruchomienie usługi planowane jest na przełomie sierpnia i września.

Informujemy, że Wojewódzki Zarząd Transportu wychodząc naprzeciw wyzwaniom organizacyjnym zbiorowego transportu publicznego w Województwie Świętokrzyskim przygotował ankietę preferencji przewozowych pasażerów. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w anonimowym badaniu ankietowym on-line, na stronie internetowej www.app2017.umws.pl w terminie do 31.08.2017r.

Przedstawiamy stylizację kolorystyczną dla autobusów, które będą dostarczone przez Solaris Bus & Coach S.A. Barwy prezentowane na załączonej grafice, dotyczą pojazdów hybrydowych, które będą wozić kielczan już w przyszłym roku.

Informujemy, że od dnia 8.07.2017r. wprowadzona zostanie zmiana rozkładu linii nr 40 związana z przywróceniem przejazdu wszystkimi kursami przez ul. Jagiellońską – zlikwidowane zostały wjazdy w  ul. Mielczarskiego.

Informujemy, że zostało zakończone postępowanie przetargowe na zakup 25 sztuk autobusów o napędzie spełniającym co najmniej normę euro 6. W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z Solaris Bus & CoachS.A. ul. Obornicka 46, Bolechowo-Osiedle, 62-005 Owińska.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom organizacyjnym zbiorowego transportu publicznego w Województwie Świętokrzyskim, Wojewódzki Zarząd Transportu przygotował ankietę preferencji przewozowych pasażerów. W związku z tym zapraszamy wszystkich podróżujących komunikacją publiczną do udziału w anonimowym badaniu ankietowym.

Informujemy, że w związku trwającą przebudową drogi powiatowej nr 0288T w miejscowości Kostomłoty Pierwsze od dnia 13.07.2016r. do odwołania autobusy linii nr 32 kursowały będą na częściowo zmienionej trasie tj. bez przejazdu przez pętlę autobusową w Kostomłotach Pierwszych.

Informujemy, że od dnia 18.07.2016r. zmianie ulegną godziny kursowania linii nr 44 w dni robocze.

Informujemy, że z uwagi na prowadzone prace na ul. Zastawie dniu 24.07.2015r. od godz. 10:30 oraz w dniu 27.07.2015r. autobusy linii nr 17 kursować będą na częściowo zmienionej trasie tj.: od ul. Łódzkiej przez ul. Żelaznogórską - ul. Łazy - ul. Piaseczny Dół - ul. Przęsłową - ul. Piaseczny Dół - ul. Lubiczną - ul. Żelaznogórską - ul. Łódzką, dalej wg swojej trasy.
Natomiast w dniach 25-26.07.2015r. (Sobota i Niedziela) przejazd będzie odbywał się na właściwej trasie.

Informujemy, że od dnia 20.07.2015r. od godz. 15:00 zostaną oddane do użytku następujące zatoki autobusowe:

  • ul. Jagiellońska przy skrzyżowaniu z ul. Karczówkowską
  • ul. Jagiellońska przy skrzyżowaniu z ul. Artwińskiego
  • ul. Jagiellońska naprzeciwko Cefarmu
  • al. IX Wieków Kielc przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki

Informujemy, że od dnia 13.07.2015r. do odwołania w związku z pracami drogowymi autobusy linii nr 15, 18, 25, 45, 54, 105, 114 będą kursowały w dwóch kierunkach ulicą Grunwaldzką (bez przejazdu przez ul. Piekoszowską na odcinku  od ul. Podklasztornej   do ul. Jagiellońskiej).

Informujemy, że od dnia 02.08.2014r. zmianie ulegnie częściowo trasa linii nr 17 która kursować  będzie od Gruchawki ulicami: Zastawie – Piaseczny Dół – Przęsłową – manewr zawracania na rondzie przy ul. Smolaka – Przęsłową – Lubiczną – Żelaznogórską – Łazy – piaseczny Dół – Zastawie do Gruchawki.
Informujemy również że od dnia 04.08.2014r. zmianie ulegną godziny kursowania linii nr 3 i 26 w dni robocze.

Informujemy, że od dnia 26.07.2014r. linia nr 17 kursować będzie na poprzednio obowiązującej trasie tj. od ul. Zastawie przez ul. Piaseczny Dół -  ul. Przęsłową  - do ronda przy ul. Smolaka  - powrót ul. Przęsłową  - ul. Piaseczny Dół – ul. Zastawie  do ul. Hubalczyków.

Na   sesji (24.07) Rada Miasta Kielce przyjęła uchwałę dotyczącą wprowadzenia Samorządowego Programu dla rodzin wielodzietnych. Program obejmuje m.in. bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci z kieleckich rodzin wielodzietnych.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa  Świętokrzyskiego.

Informujemy, że czytniki automatów stacjonarnych do sprzedaży biletów zostały przeprogramowane i przyjmują zarówno stare jak i nowe banknoty NBP.

Informujemy, że w związku z przebudową pętli autobusowej przy ul. Sikorskiego od dnia 15.07.2014r. od godziny 11:00 zostaną wprowadzone zmiany w lokalizacji przystanków w wyżej wymienionym rejonie.

Rozpoczął się montaż masztów pod kolejne elektroniczne tablice informacyjne.

Do 24 elektronicznych tablic informacyjnych już stojących przy kieleckich przystankach autobusowych dołączy kolejnych 36. W niektórych przypadkach maszty, na których pojawią się tablice, stawiane są od kilku do kilkudziesięciu metrów od przystanków. To celowy zabieg, ponieważ już jesienią rozpocznie się przebudowa przystanków.

Informujemy, że w dniu 03.07.2014r. w związku z przejazdem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności i Olimpijczyków”, na trasie: Piekoszowska, Malików, Batalionów Chłopskich, 1 Maja, al. IX Wieków Kielc, Warszawska - Galeria „Korona” mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii  nr:  5, 13, 15, 18, 22, 25, 35, 36, 37, 39, 46, 53, 54, 102, 103, 105, 106, 112,  110, 113, 114.

ZTM w Kielcach od 20.07.2017r. wprowadza możliwość zakupu biletu jednorazowego komunikacji miejskiej poprzez telefon komórkowy za pośrednictwem aplikacji mPay.

Informujemy, że od dnia 15.07.2017r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 54 w dni robocze, związane  z dostosowaniem godzin odjazdu do potrzeb pasażerów.

Informujemy, że na podstawie przeprowadzonych konsultacji społecznych, w celu umożliwienia bezpośredniego dojazdu, mieszkańcom północnych osiedli Kielc do  Świętokrzyskiego  Centrum Onkologii, od dnia 30.07.2016r., zmianie ulegnie  częściowo trasa oraz godziny kursowania linii  nr 102.  

Informujemy, że po przeprowadzonych konsultacjach społecznych w związku z licznymi wnioskami pasażerów od dnia 23.07.2016r., wydłużona zostanie trasa przejazdu  linii F z os. Świętokrzyskiego do pętli na ul. Sikorskiego oraz z Cedzyny Cmentarz do Cedzyny Zalew.  

Informujemy, że od dnia 25.07.2015r. zmianie ulegną godziny kursowania linii nr 4 w dni robocze, soboty i niedziele oraz linii T (Wydłużenie czasu przejazdu w związku z usytuowaniem nowych przystanków na trasie w miejscowości Tokarnia).

Informujemy, że od dnia 09.07.2015r. w związku z rozpoczynającą się modernizacją zatok i wiat autobusowych na ul. Żytniej zmianie ulegną następujące linie komunikacyjne:

Informujemy, że od dnia 02.08.2014r. autobusy linii nr 6, 7, 9, 12, 32, 33, 34, 36, 37, 44, 50, 51, 53, 100 i 111 powracają do kursowania przez ul. OKRZEI.

Informujemy, że w dniu 02.08.2014r. nastąpi całkowite zamknięcie pasa drogowego ul. Zalesie. W związku z powyższym linia nr 111 kursować będzie od ulicy Za Walcownią ulicą Aleksandrówka do pętli Dobromyśl przy ul. Janowskiej( końcowy przystanek dla linii nr 39).

Informujemy, że w związku z pracami drogowymi przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z al. Tysiąclecia Państwa Polskiego od dnia 18.07.2014r. od godziny 20:00 do odwołania autobusy komunikacji miejskiej na liniach nr 50, 51 i 53 będą kursowały na częściowo zmienionych trasach.

Informujemy, że w związku  z zamknięciem ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Krakowskiej do skrzyżowania  z ul. Posłowicką od dnia 17.07.2014r. do odwołania zostaną wprowadzone zmiany tras linii nr 27 i 29:

Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu (nadzoru inwestorskiego) dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Budowa pętli autobusowej przy ul. Wojska Polskiego (DW Nr 764) na Bukówce w Kielcach wraz z budową parkingu przesiadkowego" realizowanego w ramach inwestycji pn.: Budowa pętli autobusowej na Bukówce wraz z parkingiem przesiadkowym i infrastrukturą towarzyszącą oraz budowa pętli manewrowej dla autobusów komunikacji miejskiej przy ul. Sikorskiego.

Budowa pętli autobusowej przy ul. Wojska Polskiego (DW Nr 764) na Bukówce w Kielcach wraz z budową parkingu przesiadkowego realizowanego w ramach inwestycji pn.: Budowa pętli autobusowej na Bukówce wraz z parkingiem przesiadkowym i infrastrukturą towarzyszącą oraz budowa pętli manewrowej dla autobusów komunikacji miejskiej przy ul. Sikorskiego.


Informujemy, że w związku z pracami drogowymi na ul. Źródłowej i ul. Tarnowskiej oraz zamknięciem skrzyżowania z ul. Zagórską od dnia 12.07.2014r.  do odwołania autobusy komunikacji miejskiej na liniach nr 8, 21, 28, 37, 104  będą kursowały na częściowo zmienionych trasach:

Informujemy, że w związku z korektą czasu przejazdu od dnia 05.07.2014r. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 33 w dni robocze.

Rozkład jazdy

 Linie bezpłatne:

Linie nocne:

 

legenda

Linia zawieszona

Fundusze Europejskie

banner fundusze

Rozkłady mobilne

Jak dojade

 white2.png

Bilety z moBILET w Kielcach

moBILET RGB Registered

Bilety z mPay w Kielcach

logo mpay

Bilety ze SkyCash w Kielcach

SkyCash

ePUAP

epuap

Dworzec autobusowy

dworzec

Kielecka karta miejska

Telefon zaufania w sprawach rodzinnych

telefon195 13

Czynny całodobowo (bezpłatny z telefonu stacjonarnego)

Online

Odwiedza nas 818 gości oraz 0 użytkowników.