Uwaga pasażerowie! W piątek 25 kwietnia 2025 roku będą występowały utrudnienia w kursowaniu autobusów podmiejskiej linii 45.
Powodem jest protest mieszkańców w miejscowości Morawica oraz Bilcza. Ma on polegać na zablokowaniu przejazdu drogą krajową numer 73. Uczestnicy zgromadzenia będą przechodzić przez przejścia dla pieszych przy Ośrodku Zdrowia (ulica Kielecka 36), Obwodu Drogowego (ulica Kielecka 12) oraz w Brzezinach (droga krajowa 73). Utrudnienie planowane jest na dwie godziny od 16:00 do 18:00. W związku z brakiem możliwości zorganizowania objazdów, autobusy linii 45 będą oczekiwały na linii na możliwość przejazdu.
Prosimy o sprawdzanie lokalizacji autobusów np. przez darmową aplikację MyBus (do pobrania m.in. z ztm.kielce.pl), na stronie informacji pasażerskiej http://sip.ztm.kielce.pl/?tab=2